کارنامه آزمون
اخبار مهم
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

نتایج آزمون اردیبهشت ۹۷

نتایج آزمون EPT اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ اعلام شد. نتیجه بررسی وضعیت متقاضیان سهمیه رزمندگان و ایثارگران پس از وصول تائیدیه از سوی نهاد مربوطه متعاقبا به اطلاع واحدهای دانشگاهی محل تحصیل خواهد رسید. ضمنا جهت بازیابی شماره پرونده خود با تلفن گویا ۴۷۴۳-۰۲۱ تماس گرفته و از طریق شماره گیری کد ۳ و سپس کد ۴ نسبت به بازیابی شماره پرونده خود اقدام نمایند.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

ثبت نام آزمون تعیین سطح

ثبت نام آزمون تعیین سطح برای کلاسهای EPT از امروز آغاز و تا مورخ ۲۶اردیبهشت ساعت ۲۴:۰۰ ظهر ادامه خواهد داشت و داوطلبانی مجاز به ثبت نام می باشند که در آزمون قبلی نمره کمتر از ۲۰۰ کسب نموده اند و یا شرکت نکردند و داوطلبانی که نمره بالاتر از ۲۰۰ کسب نموده اند حق شرکت در آزمون مذکور را ندارند و در صورت ثبت نام هزینه عودت داده نخواهد شد. و این آزمون همزمان در شهرهای تهران ، تبریز ، شیراز، اصفهان و مشهد برگزار خواهد شد.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

ثبت نام کلاسها

دکتر شاهانی درگفتگو باروابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش اعلام کرد:«پیرو مصوبه شورای برنامه‌ریزی آموزشی دانشگاه مورخ ۹۷/۱/۲۱ و به منظور بهبود سطح زبان انگلیسی دانشجویان دوره دکتری تخصصی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به برگزاری کلاس‌های آمادگی زبان انگلیسی نموده است، که شرط ورود به این کلاس‌ها شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی و کسب حداقل نمره ۲۰۰ از ۱۰۰۰می‌باشد.»
رئیس مرکز سنجش و پذیرش اشاره کرد:«اولین آزمون تعیین سطح دانشجویان درتاریخ ۹۷/۲/۱۴برگزارشد و نتایج آن اعلام گردید. با توجه به نمره کسب شده متقاضیان به سه سطح توانمندی دسته بندی می‌شوند. داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها بین ۲۰۰ تا ۳۹۰ شده می بایست در کلاسهای سطح یک ثبت نام کنند. داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها بین ۴۰۰تا۵۹۰ شده می بایست در کلاسهای سطح دو ثبت نام کنند و داوطلبانی که نمره آزمون تعیین سطح آنها بالاتر از ۶۰۰ شده می بایست در کلاسهای سطح سه ثبت نام کنند.»
وی افزود:«کلاس‌های فوق به دو صورت حضوری در تهران و الکترونیکی برگزار خواهد شد و هرترم به مدت یک ماه و نیم و ۹ ساعت در هفته خواهد بود و در صورتی که میانگین نمرات کسب شده در آزمون‌های پایان هر ترم آموزشی، حداقل ۵۰ باشد نمره مذکور به عنوان جایگزین نمره آزمون زبان EPT دانشجویان دوره دکتری تخصصی قابل پذیرش خواهد بود.»
او خاطر نشان کرد:« پذیرفته شدگان می توانند در صورت تمایل از امروز شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه با مراجعه به سامانه مرکزسنجش و پذیرش به نشانی ENGLISH.IAU.AC.IR/ept تا ساعت ۲۴ روز ۲۵ اردیبهشت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.»

۰۴ بهمن ۱۳۹۴

بودجه بندی سوالات آزمون EPT

۱- واژگان شامل ۲۵ سؤال تستی
۲- دستور زبان شامل ۴۰ سؤال تستی
۳- درک مطلب در دو بخش شامل :
الف) خواندن و درک متون ۲۰ سؤال تستی
ب) درک مطلب متن با کلمات حذف شده (cloze) شامل ۱۵ سؤال تستی

۰۴ بهمن ۱۳۹۴

منابع آزمون EPT

۱- Longman Preparation for the TOEFL (The Paper - based)
۲- Barron’s Essential Words for TOEFL
۳- ۱۱۰۰ Words You Need to Know
۴- ۵۰۴ Essential Words
۵- TOEFL Reading Flash (۲۰۰۱)

نکات مهم
1- ثبت نام شما زماني قطعي و تكميل خواهد شد كه پرداخت مالي صورت گرفته و تائيد نهايي پرداخت انجام شده باشد
2- در وارد كردن اطلاعات خود دقت لازم را داشته باشيد، اين مركز هيچ مسئوليتي در قبال اطلاعات نادرست مندرج شما بر عهده نخواهد داشت.
3- چنانچه مغايرتي در اطلاعات مندرج در سايت با مشخصات فردي شما وجود داشته باشد، از حضور شما در جلسه آزمون ممانعت به عمل مي آيد.
4- در زمان حضور در جلسه آزمون ارائه كارت شناسايي معتبر مطابق با اطلاعات مندرج در سايت الزامي است.
5- شروع آزمون ساعت 9 صبح خواهد بود و درب حوزه امتحاني 30 دقيقه قبل از زمان شروع آزمون بسته خواهد شد، لذا به داوطلبان اكيدا توصيه مي شود يك ساعت قبل از شروع آزمون در محل حوزه امتحاني حاضر باشند.
6- سوالات به صورت تستي است و نمره منفي ندارد.
7- همراه داشتن هر گونه وسايل الكترونيكي در جلسه آزمون ممنوع است و با متخلف برخورد قانوني خواهد شد.